AWP14-8240-T-R
Assmann WSW Components
Product No:
AWP14-8240-T-R
Description:
CONN SOCKET 14POS IDC GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Gray
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Series -
Wire Type Ribbon Cable
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.100" (2.54mm)