Home / Oscillators / AX7DBF3-491.5200T
minImg
AX7DBF3-491.5200T
Abracon LLC
Product No:
AX7DBF3-491.5200T
Description:
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 70mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 491.52 MHz