AXN180C0115S
Panasonic Electric Works
Product No:
AXN180C0115S
Description:
CONN HDR/SCKT 80POS SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.329" (8.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series P8
Mfr Panasonic Electric Works
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header and Socket
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 11.5mm