AZ2150-1C-22D
American Zettler
Product No:
AZ2150-1C-22D
Description:
40A POWER RELAY
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Product Status Active
Must Release Voltage 2.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 22VDC