AZ951-1CH-12DSE
American Zettler
Product No:
AZ951-1CH-12DSE
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Switching Voltage 220VAC, 60VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC