B37923K5220J060
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B37923K5220J060
Description:
CAP CER 22PF 50V C0H 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0H
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37923K
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 pF