B43231C5277M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43231C5277M
Description:
CAP ALUM 270UF 20% SNAP
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 270 µF