B43457A1338M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43457A1338M000
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF