B43457A9338M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43457A9338M000
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
In Stock : 49
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 A @ 100 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 36mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 43 mOhms