Home / NTC Thermistors / B57164K0153K055
minImg
B57164K0153K055
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57164K0153K055
Description:
THERMISTOR NTC 15KOHM 4300K DISC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 4300K
B Value Tolerance ±3%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire -
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 15k
Package / Case Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Power - Max 450 mW