Home / NTC Thermistors / B57164K0470K052
minImg
B57164K0470K052
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57164K0470K052
Description:
THERMISTOR NTC 47OHM 2900K DISC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 2900K
B Value Tolerance ±3%
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 47
Package / Case Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Power - Max 450 mW