B57211P0200M301
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57211P0200M301
Description:
ICL 20 OHM 20% 3A 13MM
In Stock : 1755
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series P11
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Tolerance ±20%
Approval Agency -
Current - Steady State Max 3 A
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Package Bulk
R @ 25°C 20 Ohms
Product Status Active
R @ Current 380 mOhms
Diameter 0.512" (13.00mm)