B57235S0100M051
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57235S0100M051
Description:
ICL 10 OHM 20% 3A 9.5MM
In Stock : 18387
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series S235
Approval Agency CQC, UL, VDE
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 3 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
R @ 25°C 10 Ohms
Product Status Active
Diameter 0.374" (9.50mm)