B57236S0120M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57236S0120M000
Description:
ICL 12 OHM 20% 3.2A 11.5MM
In Stock : 2950
User Guide
Series S236
Approval Agency UL
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 3.2 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Package Bulk
R @ 25°C 12 Ohms
Product Status Active
Diameter 0.453" (11.50mm)