B57236S0250M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57236S0250M000
Description:
ICL 25 OHM 20% 2.5A 11.5MM
In Stock : 29139
User Guide
Series S236
Approval Agency UL
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 2.5 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Package Bulk
R @ 25°C 25 Ohms
Product Status Active
Diameter 0.453" (11.50mm)