B57238S0100M051
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57238S0100M051
Description:
ICL 10 OHM 20% 5A 16MM
In Stock : 927
User Guide
Series S238
Approval Agency UL
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 5 A
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
R @ 25°C 10 Ohms
Product Status Active
Diameter 0.630" (16.00mm)