Home / NTC Thermistors / B57540G0502F002
minImg
B57540G0502F002
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B57540G0502F002
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3480K BEAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±1%
B25/100 3497K
B Value Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
B25/75 -
Length - Lead Wire 2.56" (65.00mm)
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 5k
Package / Case Bead, Glass
Power - Max 18 mW