Home / Varistors, MOVs / B72210P2301K391
minImg
B72210P2301K391
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72210P2301K391
Description:
VARISTOR 470V DISC 10MM
In Stock : 2940
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 285 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series AdvanceD MP
Energy 65J
Package / Case Disc 10mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 300 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Cut Tape (CT)
Maximum DC Volts 385 V