Home / Varistors, MOVs / B72214Q0301K101
minImg
B72214Q0301K101
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72214Q0301K101
Description:
VARISTOR 470V 8KA RADIAL
In Stock : 31570
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 550 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series EnergetiQ
Energy 175J
Package / Case Radial
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 300 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V