Home / Varistors, MOVs / B72220R2131K101
minImg
B72220R2131K101
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220R2131K101
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 23MM
In Stock : 280
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Capacitance @ Frequency 1850 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Series ThermoFuse™, NT
Energy 100J
Package / Case Disc 23mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 170 V