Home / Varistors, MOVs / B72220S1300K102
minImg
B72220S1300K102
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220S1300K102
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
In Stock : 877
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 9400 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series Automotive, AEC-Q200
Energy 26J
Package / Case Disc 20mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 34 V