Home / Fixed Inductors / B78108S1223K000
minImg
B78108S1223K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B78108S1223K000
Description:
FIXED IND 22UH 560MA 740 MOHM TH
In Stock : 22226
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 740mOhm Max
Inductance 22 µH
Series BC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13MHz