B78108S1473J9
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B78108S1473J9
Description:
FIXED IND 47UH 450MA 1.1 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 47 µH
Series BC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7.5MHz