B81122A1103M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B81122A1103M
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 250VAC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B81122
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 pF