Home / Fixed Inductors / B82141A1222K000
minImg
B82141A1222K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82141A1222K000
Description:
FIXED IND 2.2UH 630MA 250MOHM TH
In Stock : 6433
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 45 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 130MHz