B82143A1103K9
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82143A1103K9
Description:
FIXED IND 10UH 1.1A 250 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 10 µH
Series HBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 21MHz