B82143B1223K
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82143B1223K
Description:
FIXED IND 22UH 900MA 370 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 35 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 22 µH
Series HBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 13MHz