Home / Fixed Inductors / B82144A2473J000
minImg
B82144A2473J000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82144A2473J000
Description:
FIXED IND 47UH 800MA 500 MOHM TH
In Stock : 2551
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 47 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 5MHz