Home / Fixed Inductors / B82422A1223K108
minImg
B82422A1223K108
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422A1223K108
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 140MA 2.65OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 27 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.65Ohm Max
Inductance 22 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 16MHz