Home / Fixed Inductors / B82422A3220K100
minImg
B82422A3220K100
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422A3220K100
Description:
FIXED IND 22NH 600MA 140MOHM SMD
In Stock : 1105
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 22 nH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 2.5GHz