Home / Fixed Inductors / B82422H1272K000
minImg
B82422H1272K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422H1272K000
Description:
FIXED IND 2.7UH SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) -
Inductance 2.7 µH