Home / Fixed Inductors / B82422H1683K000
minImg
B82422H1683K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422H1683K000
Description:
FIXED IND 68UH 180MA 3.4 OHM SMD
In Stock : 3884
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 10MHz