Home / Fixed Inductors / B82422T1224K000
minImg
B82422T1224K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422T1224K000
Description:
FIXED IND 220UH 45MA 22 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 45 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22Ohm Max
Inductance 220 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 6MHz