Home / Fixed Inductors / B82422T3820K000
minImg
B82422T3820K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82422T3820K000
Description:
FIXED IND 82NH 450MA 260MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 27 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Inductance 82 nH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 1GHz