Home / Fixed Inductors / B82432A1273J000
minImg
B82432A1273J000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82432A1273J000
Description:
FIXED IND 27UH 245MA 1.65OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 45 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 245 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.65Ohm Max
Inductance 27 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 12MHz