Home / Fixed Inductors / B82432T1824K000
minImg
B82432T1824K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82432T1824K000
Description:
FIXED IND 820UH 80MA 27 OHM SMD
In Stock : 25456
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 27Ohm Max
Inductance 820 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 2.4MHz