Home / Fixed Inductors / B82442A1412K000
minImg
B82442A1412K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82442A1412K000
Package:
2220 (5650 Metric)
Description:
FIXED IND 4.1UH SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2220 (5650 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) -
Inductance 4.1 µH