Home / Fixed Inductors / B82464A4104K000
minImg
B82464A4104K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82464A4104K000
Description:
FIXED IND 100UH 1.03A 280MOHM SM
In Stock : 9181
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.03 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 100 µH
Series B82464A4
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 100kHz