Home / Fixed Inductors / B82464G4103M000
minImg
B82464G4103M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82464G4103M000
Description:
FIXED IND 10UH 3.4A 30 MOHM SMD
In Stock : 254
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 10 µH
Series B82464G4
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz