B82464Z4104M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82464Z4104M
Description:
FIXED IND 100UH 1.05A 220MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 100 µH