B82469G1103M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82469G1103M
Description:
FIXED IND 10UH 800MA 270MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 660mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm
Inductance 10 µH