Home / Fixed Inductors / B82471A1154K000
minImg
B82471A1154K000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82471A1154K000
Description:
FIXED IND 150UH 400MA 1.1OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 150 µH