Home / Fixed Inductors / B82472G4473M000
minImg
B82472G4473M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82472G4473M000
Description:
FIXED IND 47UH 860MA 300MOHM SMD
In Stock : 13292
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 860 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 47 µH