Home / Fixed Inductors / B82472G6472M000
minImg
B82472G6472M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82472G6472M000
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 30 MOHM SMD
In Stock : 1182
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 4.7 µH