B82477D6223M603
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82477D6223M603
Description:
FIXED IND 22UH 3.85A 53MOHM SMD
User Guide
DC Resistance (DCR) - Parallel 26.5mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 106mOhm Max
Inductance - Connected In Series 88 µH
Ratings AEC-Q200
Series B82477D6
Current Saturation - Parallel 7.2 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 3.85 A
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.413" (10.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 22 µH