Home / Fixed Inductors / B82477G4472M000
minImg
B82477G4472M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82477G4472M000
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.8A 14 MOHM SMD
In Stock : 790
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 4.7 µH