B82720A2301N042
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82720A2301N042
Description:
CMC 22MH 300MA 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.560" L x 0.560" W (14.22mm x 14.22mm)
Height (Max) 0.378" H (9.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82720
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 300mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 22 mH @ 10 kHz