B82720H0014A013
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82720H0014A013
Description:
CMC 5MH 300MA 4LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Height (Max) 0.563" (14.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82720
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Vertical, 8 PC Pin
Number of Lines 4
Current Rating (Max) 300mA
Voltage Rating - AC 42V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 5 mH @ 10 kHz