B82720H0014A025
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82720H0014A025
Description:
CMC 10MH 200MA 4LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.3Ohm (Typ)
Approval Agency UL
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height (Max) 0.551" (14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82720
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Vertical, 8 PC Pin
Number of Lines 4
Current Rating (Max) 200mA
Voltage Rating - AC 42V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 10 mH @ 10 kHz