B82720H0015A028
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82720H0015A028
Description:
CMC 28MH 400MA 2LN TH
In Stock : 900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.2Ohm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height (Max) 0.551" (14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82720
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 400mA
Voltage Rating - AC 42V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 28 mH @ 10 kHz